Vyskúšajte tiež potrebné pôžičky cez internet

Pôžička do 10 minút - až 1500€

Využite pôžičku do 10 minút, sms pôžička ferratum. Bez ručenia, bez doloženia príjmu, ihneď do 10 minút online alebo cez sms.

Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Bankové a nebankové pôžičky

Delenie pôžičiek na bankové a nebankové je prakticky klasickej a základné rozdelené, ktoré rozčlenia celý trh s pôžičkami na dve veľmi odlišné kategórie. Samozrejme niektoré inštitúcie z bankového sektora pracujú na hrane a ponúkajú aj výrobky z nebankový sféry a naopak, ale tie nebudeme brať do úvahy. Delenie na bankové a nebankové inštitúcie je zásadný z pohľadu informovanosti o klientovi.

Bankové pôžičky

U banky je vždy pri vybavenie pôžičky potreba dodať veľké množstvo dokladov a potvrdení. Samozrejmosťou je občiansky preukaz, druhý doklad totožnosti a navyše doklad o výške príjmu, výpis z bankového účtu, kópia pracovnej zmluvy a potvrdenie zamestnávateľa a ďalšie závislé náležitosti od jednotlivých bánk. To všetko musí žiadateľ pre posúdenie o poskytnutie pôžičky doložiť. Následne žiadateľa banka z odstupom času informuje s rozhodnutím o poskytnutí alebo zamietnutí pôžičky. V prípade poskytnutia pôžičky je uzavretá predpripravená zmluva o bankovej pôžičke, ktorá podlieha zákonnému dohľadu aj dohľadu Českej národnej banky, keďže bankové inštitúcie sú veľmi sledované a kontrolované orgánmi. Ak sa zmluvou súhlasíte jednoducho ju podpíšete a banka vám prevedie požičané peniaze na účet.

So všetkým hore uvedeným sa úplne logicky spája výška úroku. Keďže banky majú svojich klientov dopodrobna overených a môžu si byť isté, že takmer určite budú schopný pôžičku splácať, môžu si dovoliť nižšie úrokové sadzby a nižšie poplatky za vybavenie a vedenie pôžičky. Nebankové subjekty si vyššie riziko spojené s neoverovaním klientov kompenzujú vyšším úrokom a poplatkami. K výhodám nebankových spoločností sa v každom prípade musí počítať aj rýchlosť vybavenia pôžičky. V ich prípade sa často jedná o hodiny a všetko sa dá kľudne vybaviť cez telefón, zatiaľ čo v prípade bánk sa často nevyhnete zdĺhavému byrokratickému postupu, ktorý stojí hlavne čas.

Keď sa už teda rozhodnete pre pôžičku, majte na pamäti, že najskôr by ste mali skúsiť banku a až potom sa obracať na nebankové spoločnosti, keďže banky dodnes predstavujú istotu, ktorú inde nenájdete.

Výhodou u takto poskytnuté pôžičky máte v tom, že jednoducho poznáte všetky základné informácie. Na internete, v televízii i na pobočke je veľké množstvo informácií a vy tak máte ideálnu možnosť si všetko premyslieť a porovnať ešte pred tým, než vôbec do pobočky pôjdete. Bankový úver predstavuje bezpečné vypožičané prostriedky s relatívne nižším úrokom ako mimo bankového sféru. Časovo je spracovanie pôžičky dlhšia ako u nebankových inštitúcií, ale vždy ide o seriózne rokovania, zmluvy podložené jasne danými obchodnými podmienkami a zmluvy bez skrytých formalít, ktoré sú pre klienta nevýhodné.

Články

Ďalšie zaujímavé články

Pôžičky bez dokladovania príjmu

Ak aj vy patríte k ľuďom, ktorí neradi strácajú čas zdĺhavými a ni....

Sms pôžička ferratum
Sms pôžička ferratum

Potrebujete rýchle peniaze pred výplatou? Požičajte si 500-5000 S....

Nebankové pôžičky bez registra, bez poplatku
Nebankové pôžičky bez registra, bez poplatku

nebankové sektor predstavuje veľmi rizikovú oblasť. Ide prakticky....

Pôžičky na občiansky preukaz

Pôžičky sú ideálnou príležitosťou pre žiadateľov, ktorí nechcú po....

Ďalšie odporúčané zdroje informácií

Články z ostatných webov

pôžičky cez sms

News